İl Başkanı Ahmet ALTUN’UN 18 Mart Çanakkale Zaferinin 101.Yılı İle İlgili Basın Açıklaması  
18.03.2016
528
Yazı Boyutu: A- A+
Çanakkale Zaferinin 101.yılında selam olsun tüm ölümsüz şehitlere;
Kara ve deniz savaşlarından oluşan ve Zaferle sonuçlanan Çanakkale Savaşlarında Türk Milleti, tüm dünya devletlerinin dahi hayranlığını kazanmıştır. I.Dünya savaşının cephelerinden biri olan Çanakkale Savaşlarında bu millet emperyalist güçlere unutulmaz bir ders vermiştir Mustafa Kemal adı ilk kez bu savaşlarda duyulmuş ve ordu Mustafa Kemal’in askeri dehasıyla tüm cephelerde eşsiz bir destan yazmıştır.
Mustafa Kemal’in “Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum”. Komutuyla ölümü hiçe sayan 57 alaydan geriye tek bir nefer dahi kalmamıştır.27 Alay 57 Alayın yerini almış, henüz 15 yaşındaki kınalı kuzular dahi öleceklerini bile bile taarruza devam etmişlerdir.
Çanakkale Zaferi; milletin daha sonraki yıllarda yapacaklarının teminatıdır. Çanakkale emperyalizme atılan bir tokattır. Çanakkale toprağa kefensiz düşenlerin zaferidir.
Başta Mustafa Kemal olmak üzere, bu zaferi destanlaştıran, Milletin yüksek karakterini tüm dünyaya duyuran ölümsüz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.
Cumhuriyet sevdası yüreklerde yaşadıkça bu zaferler genç nesillerin zihinlerine, kalplerine kazınacak ne Mustafa Kemal adı ne de Çanakkale Zaferi unutulacaktır. Ruhları şad olsun. 
Ahmet ALTUN
Cumhuriyet Halk Partisi
Zonguldak İl Başkanı

CHPnet

SİTELERİ